10.UTOK Son Detaylar ve Tanıtım Notları

21-23 Nisan 2020 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleşecek olan 10.Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi, 29 Kasım-1 Aralık 2019 günlerinde gerçekleşen 1.Ulusal Tarım Öğrenci Çalıştayında tanıtım toplantısını yaptı ve kongre detaylarını izleyici ile paylaştı.O detayları Berat ERDOĞMUŞ internet sitemiz için yazı haline getirdi ve biz de bu yazıyı sizinle paylaşma şansı yakaladık.

1) Katılım, Oturum, Kongre Bildiri Kitabı ve Sözlü – Poster Bildiri Detayları

10 oturumda toplam 40 Ziraat Fakültesi öğrencisinin bilimsel çalışmalarını sözlü olarak sunma imkânı bulacağı kongremizde, 400’den fazla öğrencinin de çalışmalarını posterli bildiri ile sunma imkanı olacaktır.

Ülkemizin faklı illerinden yaklaşık 800 ila 1000 kişinin katılımının beklendiği kongremizde, ‘10. Yıl Özel Oturumu’ ile Dünyada ve Türkiye’de tarımın geleceğinin, tarımın tüm paydaşları tarafından ele alınacağı oturumda, tarımın geleceği ve çözüm önerileri bilimsel bir ortamda tartışılacaktır.

Kongre katılımcılarının bilimsel çalışmalarının yer alacağı 10. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi kitabı, kongre kayıt sırasında katılımcılara verilecektir. Ayrıca kongre oturumlarının da görüntülü olarak kayıt altına alınarak daha sonradan izlenme imkânı sunulması planlanmaktadır.

2) Başarı Ödülleri, Kongre Aktiviteleri ve Sosyal Aktivitelerin Detayları

Akademisyenlerin, ulusal ve uluslararası tarım kuruluşu ve özel sektör kuruluşları temsilcilerinin jüri olarak takip edecekleri kongremizde, başarılı çalışmalarıyla dereceye giren katılımcılar ödüllendirilecektir.Tohumları 2011 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde atılan kongremizin 10. yılında, genç bir fidan olarak görmek bizleri mutlu etmektedir. Bizlerde 10. özel yılımızda büyüyen fidanlarımızı toprakla buluşturarak ‘10. Ulusal Tarım Öğrenci Kongresi Sezen ZAMBAK HATIRA ORMANI’ oluşturarak kongremizİ gerçekleştireceğiz.

Ziraat Fakülteleri topluluklarının yıl içerisinde yaptığı çalışmalar değerlendirilerek öğrenci topluluklarına da üç dalda ödül verilmesi planlanmaktadır.

1) Bilimsel Çalışmalar Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

2) Teknik Çalışmalar Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

3) Sosyal Farkındalık Dalında Yılın En Başarılı Topluluğu

Bilimsel çalışmaların dışında Diyarbakır’ın tarihi, kültürü ve doğasının da tanıtılacağı kongremizde, düzenlenecek Gala Gecesinde Diyarbakır yemekleri ve sıra gecesiyle eşsiz bir eğlence ortamının sunulması planlanmaktadır.

Kongremizin üçüncü gününde Diyarbakır’ın tarihi yerleri gezilecek ve tanıtılacaktır.

İNSTAGRAM ADRESİ : https://www.instagram.com/utok10diyarbakir/

İNSTAGRAM ADRESİMİZ : https://www.instagram.com/cevrimiciciftci/

Check Also

10.ULUSAL TARIM ÖĞRENCİ KONGRESİ’NİN ARKASINDA BÜYÜK BİR EKİP İŞİ VAR… 10.UTOK* RÖPORTAJIMIZ

31 Ağustos Cumartesi günü sosyal medya üzerinden UTOK10 Diyarbakır sayfasıyla irtibata geçip röportaj isteğimizi ilettiğimizde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.