Düzce Üniversitesi Tarım ve Doğa Topluluğuyla Röportajımız

Topluluklar tarım için çok önemli.Bu toplulukların yaptığı projeler, birçok öğrenciye mesleki deneyim ve bilgi katıyor.Ve bu toplulukları tanımak ve tanıtmak her zaman bizi mutlu ediyor.Tarım ve Doğa Topluluğu tarımsal gelişmenin yanında doğa içinde çalışan bir topluluk.Bu harika topluluğa röportaj için teşekkür ediyoruz.

1) Topluluğunuzun kuruluşundan genel olarak bahseder misiniz ?

Topluluğumuz üniversitemizin öğrencilerinin cok eskilerde kurmuş olduğu bir topluluk… Mezun olacak kişi sıra ile bir alt sınıftaki öğrencilere devir teslim yapıyor.

2) Tarım ve Doğa topluluğu olarak gelecek hedefleriniz nelerdir?

Gelecek ile ilgili birçok hedefimiz var. Yönetim kurulu ile sürekli bu konu hakkında görüşmeler yapıyoruz. İleride toplulukların tarım için daha çok ön plana çıkması için projeler düşünüyoruz. Okuduğumuz şehrin, yani Düzce’nin, tarımda ve üretimde daha iyi işler yapabilmesi için çabalıyoruz. Gelecekteki planlarımızda toplulukları daha etkin hale getirip, tarımın gelişmesinde büyük rol oynamak istiyoruz. Hedeflerimiz her zaman tarımın daha bilinçli halde daha profesyonel kişilerce uygulanmasını sağlamak.

3) Doğayı korumak adına gerçekleştirdiğiniz bir proje var mı ?

Doğayı korumak adına henüz bir proje gerçekleştiremedik ancak kendimiz düzenlediğimiz “Doğayı Temizle” adı altında çalışmalar yapıyoruz. Bunu ileride proje haline getirmeyi hedefliyoruz.

4) Tarımsal üreticilerimizle görüşmeler gerçekleştiriyor musunuz ?

Üreticilerle mümkün olduğunca görüşmeler yapmaya çalışıyoruz. Tarımda uyguladıkları tekniklere yardımcı olmaya çalışıyoruz, hem de aramızda geçen bilgi alışverişinden sonuçlar ve yararlar çıkarmaya çalışıyoruz. Sonuçta her iki taraf içinde olumlu oluyor bu görüşmeler.

5) Tarımda topluluklar neden önemlidir ?

Topluluklar öğrencilerin tarıma olan ilgisini arttırmakta büyük önem taşıyor. Öğrencilerin burada bizzat gidip üretimin olduğu yeri görmesi , üreticilerle görüşmesi, kendisini geliştirmek adına büyük önem ve değerde. Topluluklar, üreticiler ve halkla iletişim halinde olarak tarıma olan ilgiyi ve tarımda doğru işlerin yapılmasına çok büyük yardımcı oluyor.

Tarım Ve Doğa Topluluğu
Çevrimiçi Çiftçi

Check Also

ZİRAAT MÜHENDİSİ MERVE GÜLİSTAN AYDIN İLE RÖPORTAJIMIZ

Seminerlerden çiftliğe,toplantı odasına kadar kadın ziraat mühendisleri,daha iyi bir üretim hazırlamak için çalışıyorlar.Bu görevlerinde onları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.