DÜZENLEME EKİBİ

DÜZENLEYEN 

CEVRİMİCİCİFTCİ.COM ADINA VEYSİ TOPKAÇ

 

Diyarbakır doğumlu olan Veysi Topkaç, İstanbul’da yaşamaktadır.Dicle Üniversitesi Tarım MYO Süt ve Besi Hayvancılığı mezunudur.Ayrıca Çanakkale OnSekiz Mart Üniversitesi Zootekni Ziraat Mühendisliği öğrencisidir.2018 yılında CEVRİMİCİCİFTCİ.COM İnternet sitesini kurmuştur.1.ULUSAL ONLİNE TARIM ÇALIŞTAYI’nın fikrini 2019 yılında yazmıştır.Ve bu projeyi çok değerli arkadaşlarıyla hayata geçirmiştir.

ZİRAAT KÜTÜPHANESİ ADINA EROL ERGÜN

1997 Bitlis Mutki doğumlu olup ilk öğrenimimi Mutki Atatürk ilköğretim okulunda tamamladım. Daha sonra 2011 yılında Batman Gercüş Anadolu öğretmen lisesinde öğrenimime devam ettim. 2015 yılında Malatya İnönü üniversitesi gıda mühendisliği kazanıp öğrenimime devam ettim. Eğitimimin birinci yılını tamamladıktan sonra tarıma ve ziraat mühendisliğine merak saldım.
2016 Siirt üniversitesi Ziraat fakültesi bitki koruma bölümüne başladım. Eğitimin sürecinde sürekli meraklar icerisindeydim. Eğitim sürecinde solucan gübresine merak salıp solucan gübresi ile denemeler kurdum. Daha sonra solucan gübresinin ticaretini sürdürmeye devam ettim. Bunlar ile birlikte yakın dostum Veysi KAYA ile birlikte topluluk kurmaya karar verdik ve 2017 Kasım ayında Yaşam için Tarım Topluluğunu kurduk. Yakın dostum Veysi KAYA kurucu başkan ve başkan yardımcılığını üstlenirken bende topluluk başkanlığını yaptım. 2 yıl aktif olarak topluluk başkanlığını devam ettirdim ve daha sonra iki yıl baskanlik görev sürem doldugundan dolayı başkan yardımcısı olarak görevime devam ettim. Topluluk ile bir çok yeniliğe imza attık. Bir çok etkinlikler yaptık.
Tabi her başarının arkasında gizli bir kahraman vardır. Eğer ben bu gün bir başarı sağladıysam bunu topluluk danışmanım Doç. Dr. Fatih ÇIĞ ve eşi Doç. Dr. Arzu ÇIĞ hocalarıma borçluyum. Her daim yanımda bulunan ve her daim yol gösteren kahraman hocama çok şey borçluyum.
2020 yılında eğitimimi tamamlayip covid-19 Sürecinde gündem tarım gündem de gençlik projesini ortaya koyduk.daha sonra Ziraat kutuphanesinde canlı yayın moderatörlugune ve planlama işini görev olarak üstlendim.
Şuan çevrimiçiçiftçi.com ile birlikte ilk defa gerçekleşecek olan 1. Ulusal Online Tarım Çalıştayı düzenliyoruz.
Umarım çalıştayımız amacına ulaşarak Tarım Geleceğine yön verir.

MODERATÖR 

ASLIHAN ATEŞ 

1997 yılında ordunun ünye ilçesinde doğdum. İlköğretimi mi ünye merkez meçhul asker ilköğretim okulunda tamamladım. 2011 yılında ünye anadolu lisesine başladım. 2015 yılında mezun oldum ve 2016 yılında ondokuz mayıs üniversitesi ziraat fakültesi zootekni bölümünde öğrenimime başladım. Hayvancılığa ve tarıma olan merakımdan dolayı bu mesleği seçtim ve mesleğimle her zaman gurur duyuyorum. Üniversite 3. Sınıftan itibaren zootekni bölüm öğrenci temsilcisi oldum ve bölüm içi etkinlikler gercekleştirdik. 2018 yılında instagramda ziraat kütüphanesi sayfasında bölümümle ilgili bilgi paylaşımı yapmaya başladım. Su an yine aynı sayfada canlı yayınlarda moderatörlük yapıyorum. Eğitimimi bu sene bitiriyorum ve ileride kendi işimi kurmak için şu an tecrübe kazanmaya ve bilgi birkimimi artırıp kendimi geliştirmeye cabalıyorum. Su an Veysi kaya ve erol ergünün gercekleştirecek olduğu ilk kez yapıcalacak 1. Ulusal online tarım çalıştayında moderatörlük yapacağım. İnsallah bu etkinlik amacına ulaşır ve tarımın geleceğine yön verilebilir.

ASİSTAN

FIRAT ÖLÇER 

2000 Mersin/Tarsus doğumlu olup memur bir ailenin çocuğuyum. Biz memur çocuklarında ailemizin bize verebileceği tek ve en önemli şey okutmaktır hemen herneyse bu sözü tüm memur çocukları işitmiştir,”ben seni sadece okutabilirim”.Onun için sizlere eğitim hayatımdan biraz bahsedeyim. İlk ve orta öğretimimi Ibrahim Kozacıoğlu okulunda tamamladım. Daha sonra 2014 yılında Gülserin Günaştı Mesleki Ve Teknik Anadolu lisesinde öğrenimime devam ettim. Lise hayatımda Veteriner Hekimlik mesleğine merak saldım ve araştırmaya başladım ardından bu merak artık benim için bir hedef ve hayal noktasına geldi bu süreçte meslekle alakalı bilgi alabilmek adına çok değerli insanlarla tanıştım ve bunlardan en önemliside hiçbir zaman benden desteğini esirgemeyen Veysi TOPKAÇ abimdir. 2019 yılında ise bir sene mezuna kaldıktan sonra Dicle Üniversitesi Veteriner Bölümünü kazandım. Eğitim süresince sürekli bir merak içerisindeydim oldukça sosyal ve gündemi takip eden birisi olmaya çalıştım. Kendi çabalarımla köyümde hayvancılık yaptım ve gayet de başarılı bir deneyimdi. Bu yolda daha yeni olmamdan ötürü bana destek verenler kadar daha erken diyenlerde oldu ama ben şu kanaateyim eğer toprağa bir şeyler ekmek istiyorsan erkenden kalkmalısın daha gün doğmadan bundan ötürüdürki çevremden aldığım desteklede birlikte büyük bir serüven olan hedeflerimiz yolunda en önemli ve bence en büyük adımı attım. Bunların yanı sıra aktif bir şekilde insanlarla röportaj yapmaya ziraat, veteriner öğrencileriylede diyalogda kalmaya çalışıyorum, köylere gidip insanlara tanıyıp tanımadığım insanlara hâl hatır sorarcasina sohbet ederek ülkemizdeki tarım ve hayvancılıktaki eksikleri dinlemeye çalışıyorum belki bu dinlediklerime bugün bir çare olamıyacağım ama hedefim bir gün bunların çaresini bulmak. Şuan cevrimiciciftci.com ile birlikte ilk defa gerçekleştirilecek olan 1. Ulusal Online Tarım Çalıştayını düzenliyoruz. Umarım çalıştayımız amacına ulaşarak Tarımın Geleceğine yön verir.

Check Also

1.ULUSAL ONLİNE TARIM ÇALIŞATAYI TARİH VE YERİ

11 Haziran 2020 tarihinde saat 19.00’da Google Meet üzerinden gerçekleşecek