KONUŞMACILAR

1.OTURUM ( 19.00 – 20.10 )

Kemal ÇIĞIRDAN

 

1980 Bursa Yenişehir doğumluyum Ortaokul ve Lise’yi Bursa Yenişehir de okudum.Çiftçi bir ailenin tek erkek çocuğuyum mesleğim ise çobanlık.Apex Tarım Hayvancılık Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyorum ve Köy TV’de yayınlanan ” Küçükbaş Saati ” programının da sunucusuyum.

Coşkun YILDIRIM

1980 yılı sonrasındaki çalışma kariyerinde büyük ölçekli işletmelerde çalışan, orta ve üst düzey yönetici kademelerinde bulundu. Deneyimlerini ve birikimlerini 2004 yılından bu yana Tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri üreten TABİT’e aktararak, şirketin Türkiye de ve Dünya da kabul gören ve ödüllendirilen projeler geliştirmesine katkıda bulundu. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimi, Maliyet Muhasebesi, Eğitim Teknolojileri ve Kırsal alan sosyolojisi üzerine eğitimler aldı.

2.OTURUM ( 20.30 – 21.30 )

Merve Gülistan AYDIN

Ben Merve Gülistan Aydın. Aslen Elazığlıyım. Babasıyla meslektaş olan ve bir çiftlik evinde dünya ya gelmiş mesleği açısından avantajlı ve şanslı olduğunu düşünen bir ziraat mühendisiyim.Yaklaşık 4 yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Önce Gaziosmanpaşa üniversitesinde 2 yıl Organik Tarım okuyup burayı 1.likle bitirdikten sonra dikey geçiş yaparak Ondokuzmayıs üniversitesi Tarım Ekonomisi bölümünü kazandım. Bu arada da Laborant ve veteriner sağlık bölümünü 2.ci üniversite olarak okudum. Ankara’da yapılan danışmanlık sınavını kazanarak Organik tarım danışmanlığı belgesini aldım.
Sonrasında yaklaşık 2 yıl İstanbul’da Biyodinamik Tarım yapan İstafil çiftliğinde sorumlu ziraat mühendisliği yaptım. Daha sonra buradaki işime sadece danışmanlık olarak devam edip,VividGarden adında bir peyzaj şirketi kurdum. Aynı zamanda birçok iş adamına ve tarım üretimi yapan üreticilere Organik tarım konusunda danışmanlık yaptım. Şimdi ise yoğun olarak Türkiye’nin birçok bölgesine organik tarım danışmanlığı yapıyor ve aynı zamanda henüz dönüşümde olan Çileklidere Çiftliğinde yönetici pozisyonunda çalışıyorum.

Ebubekir ÇAĞLIN

1991 Şırnak Silopi Bostancı Köyü doğumluyum. Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. İlkokul öğretimimi birleştirilmiş sınıflarda köyde yaptım. Ortaokul öğretimimi yine köyde yaptım. Liseyi Silopi lisesinde yaptım. Ön lisans eğitimimi Ege üniversitesi Bergama Meslek Yükseokulunda yaptım. Ardından lisans eğitimimi Lefke Avrupa Üniversitesi Bahçe Bitkileri Üretim ve Pazarlaması bölümünde tamamladım. Yüksek lisans öğretimimi ise Çukurova Üniveristesi Bahçe bitkileri anabilim dalında hala sürdürmekteyim. 2017 yılında Zirai ilaç perakende ve Toptancılık Sınavına girip zirai ilaç açmaya hak kazandım. 2020 mart ayında ise zirai ilaç bayimi açtım. 2016 yılında açtığım Ziraat Kütüphanesi sosyal medya macerama da instagram, Facebook, Twitter ve YouTube üzerinden devam ediyorum.

 

 

Check Also

1.ULUSAL ONLİNE TARIM ÇALIŞATAYI TARİH VE YERİ

11 Haziran 2020 tarihinde saat 19.00’da Google Meet üzerinden gerçekleşecek