ÖĞRENCİNİN SESİ; VETERİNER FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ FIRAT ÖLÇER İLE RÖPORTAJIMIZ

Öğrencilerin hedeflerinin ve projelerinin yarını belirleyeceği bir gerçek. Bu yüzden olabildiğince öğrencileri anlamak, onları dinlemek ve sizinde dinlemenizi sağlamak, bu röportaj serimizin en büyük amacı.Yine bu süreçten sonra da onların yanında olacağız.

Bu röportajı cevrimiciciftci.com ailesi adına Veysi Topkaç gerçekleştirmiştir.

1) Bize kendinizden genel olarak bahseder misiniz ?

Merhabalar, Ben Fırat ÖLÇER ,Mersin’in Tarsus ilçesinde ikamet etmekteyim,Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi 1.Sınıf öğrencisiyim.Tarihe ilgi duyuyorum ve arkeolojik buluntulardan müteşekkil koleksiyonum mevcut.

2) Şuanda erken bir soru ama, gelecek hedeflerinizi belirlediniz mi ?

Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımları için bazı projeler düşünmekteyim.Ayrıca veteriner olduğum zaman, ucuz tedavi sağlayabilmek için halk günü gibi insanların uyguna tedaviden yararlanabileceği proje düşüncelerim var.

3) Bu yıl üniversiteyi kazandığınızı biliyoruz.Mesleğinizle ilgili çalışmalara katılıyor musunuz ?

Elimden geldiğince projelere katılmaya çalışıyorum şuana kadar katıldığım projeler genellikle barınaklarla ve sokak hayvanlarının tedavisiyle alakalıydı.

4) Topluluk veya kulüplere üye misiniz ?

Kişisel gelişim için, mesleki bilgilerimi artırmak ve kendimden daha tecrübeli kişilerle tanışma fırsatı yakaladığım için okulumun VETTİGRİS kulübüne üyeyim.

5) Kısa zamanda gerçekleştirmek istediğiniz bir proje var mı ?

Kısa vadede yapmak istediğim bir proje bulunmakta.Daha önce gerçekleştirilmiş olan sokak hayvanları için verilen bayat ekmek projesini ikamet ettiğim şehrin belediyesiyle birlikte yürütmeyi düşünüyorum.Ayrıca çiftçilerin hayvanları içinde genişletmeyi düşünüyorum.

6) Takip ettiğiniz veteriner veya tarım sayfalarını/gruplarını başarılı buluyor musunuz ?

Evet buluyorum ,görüş ve destek aldığım bazı sayfalar mevcut ki bu sayfaların başında’da sizin sayfanız gelmekte .

Check Also

ZİRAAT MÜHENDİSİ MERVE GÜLİSTAN AYDIN İLE RÖPORTAJIMIZ

Seminerlerden çiftliğe,toplantı odasına kadar kadın ziraat mühendisleri,daha iyi bir üretim hazırlamak için çalışıyorlar.Bu görevlerinde onları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.