SEÇİCİ KURUL

1.Ulusal Online Tarım Çalıştayı seçici kurulu, bağımsız olarak konuşmacılar dışında katılımcıları belirlemek amaçlı olarak Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği ( TAGYAD ) Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından kurulmuştur.Bu amaçla çalıştayımıza katılacak kişiler, çalıştay düzenleme ekibinden bağımsız olarak, seçici kurul tarafında seçilmiştir.

Seçilme kriterleri olarak; Girişimcilik konusu hakkında ne düşünüyorsunuz ? ve Çalıştayımızda hangi tecrübeleri veya çıktıları almayı umuyorsunuz ? sorularına verilen nitelikli cevaplar göz önüne alınmıştır.Ayrıca tarımla ilgili bölümler seçimlere eklenmiştir.

SEÇİCİ KURUL KİMLERDEN OLUŞUYOR ?

İSMAİL UĞURAL

İsmail Uğural, İzmir Özel Türk Koleji’nden sonra Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Gazi Üniversitesi’nde “Kantitatif Mali İktisat” dalında eğitim gördü, Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Para-Banka” bölümünde master yaptı.

2000 yılından bu yana “Tarım ve Gıda” alanında TV programları yapıyor ve yazı yazıyor. Halen Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) İcra Kurulu Üyeliğinde bulunuyor.

Son olarak, yayın hayatına yeni başlayan, tarım ve gıda sektöründe İngilizce bilgi ve haber merkezi http://www.turkishagrinews.com platformunun da yöneticiliğini yapıyor.

 

DR. ERHAN EKMEN 

Ankara Üniversite Ziraat Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu. Daha sonra sırasıyla Anadolu Üniversitesi İktisat Fakülesi İktisat böümünü, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Tarim Ekonomisi Yüksek Lisansını ve devamında 2006 yılında Doktorasını tamamladı. Doktora tezi “AB ve Türkiyede Üretici Örgütlenmesi ” üzerinedir.
30 yıllık meslek hayatının 1 yılı özel sektör, 6 yılı TBMM’de milletvekili danışmanı ve 22 yılı Tarim Bakanlığında mühendis olarak gecmiştir. Bakanlıkta çeşitli milli bütçeli ve AB kaynaklı projelerde hazırlayıcı ve yürütücü /proje lideri olarak yer almıştır.
Son 5 yıldır ağırlıklı olarak kooperatifçilik alanında ceşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 400’den fazla makalesi, tv programları, sempozyum ve kongrelerde sunulan bilimsel bildirileri bulunmaktadır.

MEHMET EFE

 

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü mezunu olan Mehmet EFE, 2005 yılından itibaren TRT’de birçok tarım ve gıda programının sunuculuk, danışmanlık ve yapımcılığını yaptı. “Bu Toprağın Sesi”, “Tarım Gıda Yaşam”, “Tarım Hayattır”, “Gündem Gıda” ve “Gıda Habercisi” olmak üzere, ülkemizde tarım ve gıda sektörüne öncülük eden birçok programa imza atmıştır. Halen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milletvekili Danışmanı” olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

Check Also

1.ULUSAL ONLİNE TARIM ÇALIŞATAYI TARİH VE YERİ

11 Haziran 2020 tarihinde saat 19.00’da Google Meet üzerinden gerçekleşecek